top of page
GPTempDownload 16.JPG

Wycieczki piesze

CENA:

37 €  osoba dorosła
19 €  - dzieci 0-11 lat

CZAS TRWANIA:

Wycieczki są całodniowe. Przejazd + wycieczka w zależności od trasy to ok. 6-9 godzin.

KIEDY:

Środa: Lewada 25 Fontes
Czwartek: Lewada do Caldeirão Verde
Piątek: Vereda do Areeiro (Pico do Arieiro - Pico Ruivo)
Niedziela: Lewada 25 Fontes

Szukasz inne wycieczki? Napisz do nas. Czasami organizator ma w ofercie inne wycieczki w innych lub podobnych terminach.

WYCIECZKI

VEREDA DO AREEIRO

Jedna z najbardziej widokowych tras na Maderze, która prowadzi przez najwyższe szczyty Madery. Po drodze czeka na Was wiele wspaniałych punktów widokowych, tunele i urwiska! Wycieczka zaczyna się odbiorem uczestników z miejsc zakwaterowania. Start wycieczki to Pico do Arieiro, gdzie cała grupa rusza w kierunku Pico Ruivo. Po drodze będziecie mieli okazję robić zdjęcia oraz dowiedzieć się czegoś ciekawego. Po dotarciu na Pico Ruivo czeka na was dodatkowy przypływ endorfin. Pico Ruivo to najwyższy szczyt Madery. Po odpowiednio dłuższej przerwie, cała grupa udaje się do Achadas do Teixeira skąd zabierze Was bus i zawiezie do miejsca zakwaterownia. 

Dystans: 10km
Stopień Trudności: wymagająca
Czas marszu: ok. 4 godziny
Język: angielski

Lewada 25 Fontes

Levada 25 Fontes to jedna z najbardziej popularnych lewad na Maderze. To prawdziwa uczta dla naszych zmysłów i prawdziwe obcowanie z naturą. Zobaczycie tutaj prawdziwą lewadę oraz przy sprzyjającej pogodzie wspaniałe widoki. Podczas tej wycieczki będziecie mieli również okazję podziwiać przepiękne wodospady. 

Dystans: 12km
Stopień Trudności: średni
Czas marszu: ok. 4 godziny
Język: angielski

PODSTAWOWE INFORMACJE

 • Wszystkie wycieczki odbywają się z grupach zorganizowanych.

 • Wycieczki odbywają się w języku angielskim.

 • Należy zabrać ze sobą buty przystosowane do wycieczek pieszych, najlepiej antypoślizgowe do wędrówek po górach.

 • Należy ubrać się wygodnie i zabrać odzież przystosowaną do zmieniających się warunków pogodowych. Kapelusz lub czapka z daszkiem mogą być przydatne.

 • Niektóre miejsca na trasie prowadzą przez tunele oraz przez miejsca z dużą ekspozycją.

 • Podczas wycieczki należy przestrzegać regulaminu parków, zabrania się schodzenia z trasy, zostawiania śmieci oraz zrywania roślinności.

 • Należy zabrać ze sobą odpowiednią ilość napojów oraz jedzenia. 

 • W przypadku trasy Vereda do Areeiro, gdy warunki atmosferyczne ze względów bezpieczeństwa uniemożliwiają wyjście na szlak, organizator wycieczki może zmienić trasę i zabrać uczestników w inne miejsce.

 • Odbiór na wycieczkę jest z miejsca zakwaterowania w Funchal, Caniço i Garajau. Odbiór z innych miejsc jest możliwy za dodatkową opłatą.

 • Wycieczkę można bezpłatnie anulować do 24 godzin przed wycieczką.

 • Dostawca: Ilha Tours

Lewada do Caldeirão Verde

Prawdziwa zielona Madera. Tak nazywamy tą trasę, której początek zaczyna się w pięknym parku Queimenadas, który już na początku wycieczki Was zaskoczy. To wędrówka i obcowanie z naturą między stromymi wzniesieniami oraz urwiskami. Trasę tą wyznacza lewada, która służy do celów rolniczych. Na trasie czekają na Was tunele, które niezwykle urozmaicają trasę. Nie zabraknie też stromych wzniesień, a przy sprzyjających warunkach pogodowych - pięknych widoków. 

Dystans: 12km
Stopień Trudności: średni
Czas marszu: ok. 5 godzin
Język: angielski


Szukasz innych wycieczek? Napisz do nas. Wycieczki odbywają się też na innych trasach jak Vereda do Fanal, Vereda da Ponta de São Lourenço, Levada do Rei, Levada do Norte.

bottom of page