top of page
IMG_1911.JPG

ZASADY, REKOMENDACJE, ODPOWIEDZI

Prosimy o zapoznanie się najważniejszymi zasadami, rekomendacjami oraz innymi informacjami dotyczącymi rezerwacji i wynajmu auta. Znacznie usprawni to proces rezerwacji a jednocześnie znajdziecie tutaj Państwo odpowiedzi na wiele dodatkowych pytań. 

1. Lista samochodów. 

Klasa A: Fiat Panda lub podobny
Klasa C: Renault Clio, Opel Corsa, Ford Fiesta, Nissan Micra, Fiat 500, Seat Ibiza, Volkswagen Polo, Fiat Punto, Peugeot 208 lub podobny
Klasa C1: Renault Clio, Seat Ibiza, Citroen C3, Fiat Grande Punto, Toyota Yaris, Opel Corsa, Peugeot 208 lub podobny
Klasa D: Renault Captur, Ford Focus, Renault Megane, Nissan Pulsar lub podobny

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani innym autem, prosimy o zaznaczenie takiej informacji w formularzu rezerwacyjnym. W miarę dostępności, istnieje możliwość rezerwacji większego auta lub auta klasy premium.

Rezerwując auto, możecie Państwo wybrać model auta przypisany do danej klasy, jednak wypożyczalnie nie mogą dać gwarancji, że wybrany model auta Państwo otrzymacie. Z przyczyn technicznych lub losowych, może zostać podstawione inne auto z danej klasy auta lub auto innej klasy. 

Przed wybraniem modelu auta, rezerwujący powinien wziąć pod uwagę że Madera to górzysty teren i w przypadku jazdy autem z większą ilością osób warto rozważyć rezerwację auta wyższej klasy. 

 

Do dyspozycji są też dodatkowe auta wyższej klasy czyli C2. Są to samochody w benzynie. Seat Arona, Seat Ibiza FR oraz VW Golf 7. Koszt auta to plus 100 euro/wynajem 7 dni do ceny auta z klasy C1.

2. Ceny

Ceny auta uzależnione są od długości wynajmu, miesiąca w który auto jest wynajmowane oraz dostępności auta. Najwyższa cena za wynajem w przeliczeniu na dobę jest przy wynajmie na 2 dni. Następnie w przedziale 3-6 dni oraz najniższa w przeliczeniu na dobę przy wynajmie na 7 dni i więcej. Inne stawki obowiązują przy wynajmie długoterminowym, tj. 28 dni i więcej.

Ceny ustalane są przez wypożyczalnie i mogą ulec zmianie. Oczywiście po przesłaniu danych oraz wpłacie opłaty rezerwacyjnej, rezerwujący ma gwarancję ceny i nie ulegnie ona zmianie. Jest to zdecydowanie plusem który nas wyróżnia. Warto zawsze zarezerwować auto z wyprzedzeniem.


Wysyłając formularz rezerwacyjny, w odpowiedzi otrzymacie Państwo obecną kalkulację cenową. Te ceny możemy zagwarantować przed 48 godzin od wysłania do Was maila. 

Do ceny należy doliczyć ewentualne usługi dodatkowe:

- booster seat 2 euro/dzień
- child seat 4 euro/dzień
- baby seat 7,5 euro/dzień
- dodatkowy kierowca 11.5 euro/ cały wynajem
- ewentualne dodatkowe ubezpieczenie na koła, szyby i lusterka 5 euro/dzień
- podstawienie auta do innych miast niż Funchal, Caniço lub Garajau- 15-20 euro w zależności od lokalizacji
- podstawienie lub zwrot auta w godzinach wieczornych/nocnych od 18:00 do 09:00 - 15 euro. Z wyjątkiem lotniska gdzie dodatkowa opłata 15 euro obowiązuje za odbiór i zwrot auta w godzinach 22:00 - 07:00
- podstawienie auta na lotnisko przy wynajmie na krócej niż 7 dni - 15 euro


3. Podstawienie auta

Auto podstawianie jest przez przedstawiciela wypożyczalni do hoteli, miejsca zakwaterowania w Funchal, Caniço lub Garajau, bez dodatkowych opłat. Wyjątkiem jest podstawienie lub zwrot auta w godzinach nocnych czyli 18:00 - 09:00. 

Auto może zostać również podstawione na lotnisko i na lotnisku można je zwrócić. Przy wynajmie na 7 dni lub dłużej - bez dodatkowych opłat. Przy wynajmie na krócej niż 7 dni- za dodatkową opłatą 15 euro. Wyjątek to odbiór lub zwrot auta w godzinach 22:00 - 07:00, wtedy naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 15 euro.

Istnieje możliwość podstawienia auta w inne miejsca. Obowiązuje wtedy dodatkowa opłata w wysokości 15 euro lub 20 euro w zależności od miejsca podstawienia auta. Podstawienie auta lub zwrot w innych miejscach niż wymienione wyżej, 
możliwe jest w godzinach 09:00 - 18:00

Ze względu na ilość rezerwacji aut w godzinach porannych, z odbiorem z hotelu lub miejsca zakwaterowani, zalecamy rezerwację auta w godzinach późniejszych. Rezerwując auto z odbiorem w godzinach 09:00 - 10:00 , auto zostanie podstawione w czasie orientacyjnym +/- 45min. Np. rezerwując auto o 9:00, auto zostanie podstawione w przedziale czasowym 09:00 - 10:00. Od godziny 11:00 sytuacja się uspokaja. 


Odbierając auto z hotelu, przedstawiciel spotka się z Wami w recepcji hotelu. W przypadku możliwości szybszego podstawienia auta lub opóźnienia będzie kontaktował się z Wami z portugalskiego numeru, na numer który został podany przy składaniu rezerwacji. Prosimy upewnić się, że podany numer do rezerwacji jest poprawny a telefon jest włączony. Przedstawiciel posługuje się językiem angielskim. W razie problemów z komunikacją w języku angielskim- służymy pomocą. Można do nas zadzwonić. Przedstawiciel też ma numer do nas. W wyjątkowych sytuacjach gdy liczba rezerwacji na dane godziny jest bardzo duża, wypożyczalnie zastrzegają sobie prawo do odebrania osób rezerwujących z hotelu do swojej siedziby i tam wydanie auta. W takiej sytuacji proces taki znacznie ułatwi szybszy odbiór auta, sytuacje takie są jednak niezwykle rzadkie. 

W przypadku odbioru z lotniska, po wylądowaniu i odebraniu bagaży, prosimy o kierowanie się do wyjścia. Zazwyczaj w przypadku odbioru z lotniska, przedstawiciel wcześniej będzie kontaktował się z Wami z portugalskiego numeru lub na zewnątrz będzie czekał na Was z kartką z imieniem i nazwiskiem kierowcy. Jeśli chwilowo nikogo nie będzie to prawdopodobnie podstawiane jest auto innej osobie. Prosimy wtedy poczekać za przystankiem aerobus. W większości przypadków - przedstawiciel wypożyczalni przyjeżdża z autem pod halę przylotów jednak wypożyczalnie zastrzegają sobie, że w przypadku dużej ilości rezerwacji - rezerwujący może zostać odebrany z lotniska i zabrany do siedzimy wypożyczalni która znajduje się z tyłu lotniska. W takim wypadku znacznie przyśpieszy to proces odbioru auta. 

Odbierając auto, należy sprawdzić stan techniczny pojazdu - stan opon, płynów itp. Zawsze warto poświęcić tyle czasu ile uważacie Państwo za słuszne. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi wypożyczalniami i cieszymy się bardzo dobrą opinią, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za stan techniczny pojazdu, opóźnienia. Jeśli stan auta wzbudza wątpliwości należy o tym poinformować przedstawiciela wypożyczalni i poprosić o zmianę auta czy też inne szybkie czynności umożliwiające odebranie auta. Przed podpisaniem umowy należy również się z nią zapoznać a w przypadku pytań lub wątpliwości skonsultować to z przedstawicielem wypożyczalni. Jeśli stan techniczny auta, umowa, wzbudzają wątpliwości, osoba która ma wynajmować auto powinna zrezygnować z podpisania umowy. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji prosimy nas o tym poinformować. 

 

Przedstawiciel posługuje się językiem angielski.

4. Ubezpieczenie i inne

Samochód posiada ubezpieczenie na skutek wypadku, stłuczki, zarysowań itp. Wypożyczalnie nie wymagają depozytu, kaucji czy też blokady na karcie. 

Kierowca zobowiązany jest do przestrzegania warunków umowy najmu. Brawurowa jazda, oraz jazda pod wpływem alkoholu czy narkotyków, nieprzestrzeganie przepisów drogowych wyłączają ubezpieczenie.Ubezpieczenie nigdy nie obejmuje innych zaniedbań ze strony kierowcy oraz i m.in zgubienia kluczyków lub dokumentów, zalanie lub zniszczenie auta wewnątrz, mandatów, opłat za parkowanie, a także kół, szyb, opon, lusterek i podwozia. Niewłaściwe użytkowanie auta które spowoduje uszkodzenie pojazdu, wypadek czy stłuczkę, również wyłącza ubezpieczenie (m.in złe paliwo, niewłaściwa technika zjazdu np. przegrzanie hamulców, spalenie sprzęgła). Zawsze zalecamy ostrożna i przepisową jazdę i przestrzeganie warunków najmu. W przypadku wystąpienia takich zdarzeń lub podobnych, kierowca wypożyczający auto, odpowiada wobec wypożyczalni i to z wypożyczalnią powinien wyjaśnić wszelkie kwestie sporne. 

Pojazdem kierować może tylko osoba która podpisała umowę z wypożyczalnią. W przypadku dokupienia opcji "dodatkowy kierowca" - druga czy kolejna osoba musi być też wpisana w umowie. 

 

W przypadku, stłuczki, wypadku czy też innego incydentu i nieprzewidzianego zdarzenia, wynajmujący musi o tym fakcie powiadomić wypożyczalnię z którą podpisał umowę. Dzwoniąc na numer przedstawiciela który podstawił auto lub na numer podany na umowie lub numer assistance. Zgłoszeni należy dokonać niezwłocznie w momencie zdarzenia. Niezgłoszenie tego faktu, zgłoszenie przy zwrocie auta lub zgłoszenie po upływie godziny wyłącza ubezpieczenie. W przypadku stłuczki, wypadku, wymuszenia pierwszeństwa przez co jesteście Państwo poszkodowani, wynajmujący auto MUSI powiadomić również Policję, która spisze protokół z miejsca zdarzenia. 

Można wykupić dodatkowe ubezpieczenie na koła, szyby i lusterka w wysokości 5 euro/dzień. W przypadku automatycznej skrzyni biegów 10 euro/dzień

Minimalny wiek kierowcy to 21 lat oraz prawo jazdy ważne od minimum 1 roku. 

Nie ma limitu kilometrów.


5. Użytkowanie auta

Podczas użytkowania auta w przypadku problemów technicznych z autem, stłuczki oraz innych losowych przypadków, kierujący powinien poinformować o tym fakcie osobę która podstawiła auto. Numer do przedstawiciela podawany jest na umowie. Na umowie znajduje się też numer do assistance z którym również można się kontaktować. Wszelkie uszkodzenia, i inne sytuacje losowe należy zgłaszać na bieżąco. 

6. Proces rezerwacji
 

 • Aby uzyskać wycenę a następnie zarezerwować auto należy wypełnić formularz rezerwacyjny. 
   

 • Po wysłaniu formularza, wrócimy z wyceną w ciągu 24 godzin.
   

 • Wycena to cena całkowita, bez ewentualnych usług dodatkowych jak np. dodatkowy kierowca itp. Wycena zawiera też opłatę rezerwacyjną.
   

 • W przypadku chęci dalszej rezerwacji, osoba która wysłała zapytanie o formularz rezerwacyjny, zostanie poproszona o podanie podstawowych danych do rezerwacji jak imię i nazwisko kierowcy, daty i godziny odbioru i zwrotu auta, telefon kontaktowy. 
   

 • Po przesłaniu nam danych, potwierdzimy dostępność auta u dostawców w ciągu 24 godzin. Zazwyczaj następuje to dużo szybciej, wyjątkiem jest sezon wakacyjny gdzie czas potwierdzenia dostępności może wynieść do 48 godzin.
   

 • W przypadku dostępności auta, osoba która wysłała formularz zostanie poproszona o wpłatę opłaty rezerwacyjnej, zwrotnej w przypadku odwołania rezerwacji do 48h przed wynajmem. Opłata rezerwacyjna zmniejsza kwotę pozostałą do zapłaty na miejscu do dostawcy auta. 
   

 • Po wpłacie opłaty rezerwacyjnej, osoba rezerwująca otrzyma dokładne wskazówki do odbioru auta.
   

 • Pozostała kwota do zapłaty na miejscu może być opłacona w euro gotówką lub euro, dla przedstawiciela dostawcy usług.


6. Rezygnacja i opóźnienia oraz przedłużenie wynajmu.

Można bezpłatnie zrezygnować z rezerwacji do 7 dni przed wynajmem auta. W takim przypadku, wpłacona opłata rezerwacyjna zostanie zwrócona. 

W przypadku rezygnacji na krócej niż 7 dni przed wynajmem, opłata rezerwacyjna przepada, jednak można ją przenieść na swoją własną rezerwację w innym terminie lub wykorzystać ją na inne atrakcje z naszej strony internetowej. 

W przypadku złych warunków pogodowych, które powodują opóźnienie czy też brak możliwości wylądowania, rezerwacja może zostać przesunięta. Prosimy wtedy o informację kiedy spodziewany jest następny przylot i na jakiej trasie będziecie Państwo lecieli. Oczywiście jeśli sytuacja dotyczy odbioru z lotniska- nie musicie się martwić, zawsze przed odbiorem auta Wasz lot jest śledzony na flight radarach. 

Wypożyczalnie nie mają wpływu na sytuacje losowe, jak pogoda itp. w takim wypadku rezerwacja może być zatrzymana na maksymalnie 2 dni. Oczywiście dbamy o każdy detal i my ze swojej strony zrobimy wszystko aby rezerwację można było zatrzymać dłużej, prosimy tylko koniecznie o taką informację. W przypadku późniejszego odbioru auta, kwota pozostała do zapłaty na miejscu pozostaje bez zmian ze względu na zablokowane auto. Proszę jednak w takiej sytuacji o wcześniejszy kontakt mailowy, dołożymy wszelkich starań aby kwota została minimalnie zredukowana. Nie dajemy takiej gwarancji jednak zazwyczaj nie ma z tym problemu. 

Zmiana terminu rezerwacji jest możliwa, jednak istniejącą rezerwację należy odwołać. Przy nowej rezerwacji , cena liczona jest po obecnych kosztach wynajmu, jeśli się zmieniły. Przedłużenie wynajmu możliwe jest w przypadku dostępności auta i liczone jest po obecnie obowiązujących cenach i przeliczane jak za 1 dzień wynajmu auta/doba. 

7. Inne informacje

Wszystkie inne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej dotyczącej wynajmu auta: www.wyspamadera.pl/auto oraz w regulaminie usług świadczonych przez "Wyspa Madera" https://www.wyspamadera.pl/kopia-regulamin-3 a pełną umowę wypożyczalni podczas odbioru auta.

bottom of page