top of page

Kapliczka w São Vicente.

Jednym z miejsc, które w sposób idealny obrazują São Vicente jest kapliczka Matki Boskiej Fatimskiej. Jest to jednocześnie punkt widokowy, z którego można podziwiać południowe São Vicente, jak i jego północną część z widokiem na najwyższe szczyty Madery.

Kapliczka- słów kilka

Kapliczka położona jest na wzgórzu Pico da Cova (209 m.n.p.m) w São Vicente. Została wybudowana w 1948 roku, a jej wysokość to 14 metrów. Uwzględniając wysokość wzgórza - daje to wysokość 223 m.n.p.m co sprawia, że kapliczka ta jest widoczna z dużej odległości. Jak pewnie zauważyliście na zdjęciach- znajdują się na niej 4 ogromne zegary, każdy umieszczony na inne ścianie. Aby dostać się na samą górę musicie pokonać 174 schody :)!


Dojazd

Najwygodniejszym i najszybszym środkiem transportu będzie oczywiście samochód. Jadąc od strony Funchal, mijając tunel Encumeada jedziecie dalej prosto i na 2 rondzie skręcacie w 1 zjazd. Jest to dosyć dobrze oznaczone, a zjazd jest na Lameiros. Później czeka Was podjazd i dotrzecie na miejsce. Nie ma tam specjalnego parkingu, dlatego musicie zaparkować wzdłuż drogi. Aby Wam to jeszcze ułatwić to podaję kod google maps, który musicie wpisać w nawigacji google: QXW7+P2 São Vicente, Portugalia (Możecie kliknąć w kod i automatycznie zostaniecie przeniesieni do nawigacji).


Teraz pozostaje Wam pokonanie 174 schodków i jesteście na miejscu :)


Osoby które nie są zmotoryzowane mogą dojechać z Funchal autobusem numer 139 (przewoźnik Rodoeste). Czas przejazdu to około 1:10h. To co najważniejsze, to musicie wysiąść na przystanku Ginjas. Następnie czeka Was 1,8 km wędrówki.Alternatywą do samochodu i autobusu jest oczywiście taksówka lub Bolt.Trasa piesza - nie każdy wie :)

Nie wszyscy wiedzą, ale w São Vicente możecie połączyć przyjemne z pożytecznym i przejść się lewadą i jednocześnie odwiedzić kapliczkę. Ta ciekawa trasa piesza nazywa się Levada dos Cardais, która poprowadzi Was przez dzikie zakątki São Vicente, jednocześnie prowadząc do wspomnianej kapliczki. Cała trasa to 8,3 km, trasa jest łatwa. Link do pełnej trasy: TUTAJ


Jeśli nie chcecie przechodzić całej trasy to z centrum São Vicente, możecie wybrać tylko jej część. Wtedy do pokonania będziecie mieli 2,6 km w jedną stronę. Pieszą wędrówkę zaczynacie mniej więcej tutaj, musicie przejść przez stary most. Warto zaplanować trasę używając strony mapy.czSzukasz wynajmu auta, skutera lub wycieczek zorganizowanych? Sprawdź naszą stronę www.wyspamadera.pl i zarezerwuj najlepsze :)

3058 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page