top of page
IMG_1341.JPG

Achadas da Cruz i południowy - zachód. Wyjątkowa wycieczka! Mała kameralna grupa.

Wycieczka do Achadas da Cruz to zdecydowanie jedno z TOP3 miejsc, które trzeba zobaczyć na Maderze. Ze względu na utrudniony dojazd komunikacją publiczną oraz bardzo duże zainteresowanie tą częścią Madery - realizujemy Wasze marzenia i Was tam zabieramy :) ! Ta wycieczka to nie tylko zjazd kolejką do niezwykłej malowniczej miejscowości... to wizyta w Ponta do Pargo czyli najbardziej wysuniętym punktem na zachód Madery ale również wizyta na plantacji bananów, przejazd starą drogą i niezwykle piękne punkty widokowe. Jeśli lubicie niezwykłą przyrodę otoczoną zielonymi klifami, a jednocześnie chcecie zobaczyć niezwykłą kolejkę w Achadas da Cruz to ta wycieczka jest zdecydowanie dla Was!
 

PROGRAM WYCIECZKI:

 • Madalena do Mar - podczas tego punktu będziecie mieli okazję przejść się przez plantację bananów i zobaczyć je z bliska. To wszystko dzięki specjalnym trasom bananowym. Wybierzemy się na krótki spacer jedną z nich!

IMG_4310.JPG
 • Jardim do Mar - po wizycie na plantacji bananów pojedziemy w kierunku miejscowości Jardim do Mar gdzie będziecie mieli okazję spróbować lokalnej ponchy oraz wybrać się na spacer niezwykle urokliwą promenadą. 

IMG_7133.JPG
 • Miradouro do Paul do Mar - Dalej przejedziemy poniżej zielonych klifów Paul do Mar aż dotrzemy do punktu widokowego Miradouro Paul do Mar. To przepiękny widok na całe miasteczko oraz otaczające je zielone klify i ocean.

IMG_9220.JPG
 • Miradouro do Precipicio - to kolejny punkt i chyba jeszcze bardziej spektakularny. Sam dojazd tutaj to również niezwykłe przeżycie. Będziemy musieli dojechać tutaj starą drogą ze starymi tunelami. Na sam koniec pobytu na punkcie, proponujemy zatrzymać się na pyszną kawę.

IMG_4705.JPG
 • Miradouro do Fio - jak przystało na tą trasę, specjalnie dla Was kolejny piękny punkt widokowy Miradouro do Fio. Z tego punktu będziecie mogli podziwiać koniec południowo - zachodniego wybrzeża oraz oddaloną latarnię morską w Ponta do Pargo, która leży w miejscu najbardziej wysuniętym na zachód Madery.

IMG_6048.HEIC

CENA:

55 € / osoba 

KIEDY:

Każdy wtorek

CZAS TRWANIA:

Wy​cieczka trwa w godzinach 9:00 - 17:00. Czas trwania wycieczki jest orientacyjny i może ulec zmianie. 

ŚRODEK TRANSPORTU:

9 osobowy Renault Trafic (1 przewodni + 8 pasażerów).  3 strefowa klimatyzacja, wygodne fotele, duża przestrzeń. 

IMG_6937.jpg

ZABIERZ ZE SOBĄ:

- wygodne obuwie
- ubranie przystosowane do zmiennych warunków pogodowych
- aparat
- krem z filtrem

INNE INFORMACJE:

 • Wycieczki obywają się w języku polskim.

 • Wycieczka odbywa się w małych kameralnych grupach maksymalnie 8 osobowych.

 • Środek transportu to minibus 8 osobowy

 • Kolejność zwiedzania jest orientacyjna i może ulec zmianie.

 • W cenie wycieczki wliczone jest ubezpieczenie

 • Odbiór na wycieczkę z Funchal, Ribeira Brava, Garajau jest w cenie wycieczki. Odbiór z Caniço to 2,5 euro/osoba w 2 strony. Odbiór z Santa Cruz to 5 euro/osoba w 2 strony. Odbiór z Machico to 7,5 euro/osoba w 2 strony. 

 • Nie są wliczone w cenę:
  - obiad/kawa
  - zjazd kolejką 5 euro/osoba

 • Ponta do Pargo - nasz punkt docelowy w Ponta do Pargo to latarnia morska. Położona jest ona na najbardziej wysuniętym na zachód miejscu Madery. Wystarczy przejść kilka metrów aby z południa znaleźć się na Zachodzie. Co ciekawe - latarnia ta nie należy do najwyższych, ale ze względu na położenie na wysokim klifie - jej światło znajduje się na wysokości aż 312 m.n.p.m!

IMG_3143.HEIC
 • Miradouro da Boa Morte - miejsce niezbyt popularne na mapie Madery. My jednak tam Was zabieramy :) Kolejny raz przepiękne widoki i krajobrazy. To tutaj często można zobaczyć prawdziwy zielony kolor... przy odrobinie szczęścia, sami się przekonacie.

IMG_6907.HEIC
 • Achadas da Cruz - punkt główny naszego programu czyli wisienka na torcie a dokładnie kolejka linowa w Achadas da Cruz, którą będziecie mogli zjechać do niezamieszkałego miasteczka położonego u podnóża zielony wysokich klifów. Sam zjazd kolejką to niezwykłe przeżycie. Kolejka ta ma jedno z największych nachyleń w Europie! Wiele osób uważa, że to jedna z TOP3 atrakcji na Maderze, które trzeba zobaczyć. Zresztą... zapraszamy i sami się przekonacie :)! * zjazd kolejką nie jest obowiązkowy. Bilety na kolejkę nie są wliczonę w cenę wycieczki. Koszt biletu w 2 strony to 5 euro/osoba.

IMG_2013.HEIC
bottom of page