top of page

Wynajem auta

 1. Lista Samochodów

 

 

 • Klasa A: Fiat Panda, Toyota Aygo 1.0, Peugeot 108 1.0, Citroen C1.

 

 • Klasa B: Mitsubishi Space Star 1.2, Seat Ibiza 3 drzwi, Fiat Punto 1.2, Nissan Micra 1.2 3 drzwi.

 

 • Klasa B1: Smart Plus Automatic 1.0 (lub podobny).

 

 • Klasa B2: Fiat Panda 1.3 Diesel  (lub podobny).

 

 • Klasa C: Renault Clio, Seat Ibiza, Fiat 500 1.2, Ford Fiesta, Peugeot 208, Nissan Micra, Toyota Yaris, Volkswagen Polo, Opel Corsa, Citroen C3.

 

 • Klasa C1: Renault Clio 1.5 Diesel / Seat Ibiza 1.4 TDI / Fiat 500 1.3 Diesel / Opel Corsa 1.3 Diesel/ Peugeot 208 1.4 HDI / Fiat Grande Punto 1.3 Diesel/ Toyota Yaris 1.4 Diesel / Citroen C3 Diesel

 

 • Klasa C2: Renault Captur TCE Turbo, VW Golf 7 1.2 TSI 3 drzwi, VW Golf 7 TSI

 

 • Klasa C3: Fiat 500 1.2 otwierany dach

 

 • Klasa D: Renault Captur 1.5 DCI / Ford Focus 1.5 Diesel / Renault Megane 1.5 DCI / Nissan Pulsar 1.5 DCI

 

 • Klasa D1: Renault Clio automatic, Opel Corsa automatic 900 turbo, Citroen C3 1.2 automatic, Toyota Yaris automatic.

 

 • Klasa D2: Fiat 500 1.2 automatic, Toyota Aygo 1.0 automatic, Mitsubishi Space Star 1.2 automatic.

 

 • Klasa E: Renault Captur 1.5 DCI automatic

 

 • Klasa G: Ford Focus Wagon, Renault Megane 1.5 diesel Wagon, VW Golf 7 1.6 TDI

 

 

Standardowo wyceniamy samochody klasy A/B/C/C1/D. Jeśli jesteście zainteresowani Państwo inną klasą auta, prosimy nas o tym poinformować i zrobimy dodatkową wycenę. 

 

Rezerwując auto, możecie Państwo złożyć rezerwację na dowolny model auta lub klasę auta. W przypadku wybrania konkretnego modelu, może okazać się że z przyczyn niezależnych np. usterka techniczna, stłuczka poprzedniego właściciela, itp, zostanie podstawiony inny model tej samej klasy lub w przypadku braku modelu z danej klasy- inny wyższej klasy bez dodatkowych opłat.

 

 

2. Podstawienie auta

 

Samochód podstawiany jest bez dodatkowych opłat do hoteli lub miejsca zakwaterowania w Funchal, Caniço i Garajau w godzinach 9:00 - 18:00. W pozostałych godzinach podstawienie auta możliwe jest za dodatkową opłatą w wysokości 15 euro za cały wynajem.

 

Przy wynajmie na 7 dni lub więcej, podstawienie auta na lotnisko w godzinach 7:00 - 22:00 jest darmowe. W przypadku odbioru auta w godzinach nocnych 22:01 - 6:59, zostanie naliczona dodatkowa opłata w wysokości 15 euro.

 

Podstawienie lub zwrot auta na lotnisku przy wynajmie krótszym niż 7 dni jest możliwy za dodatkową opłatą lotniskową w wysokości 15 euro. 

 

Podstawienie auta w innych miastach niż Funchal, Caniço, Garajau jest możliwy, jednak w zależności od miejsca zostanie naliczona dodatkowa opłata za podstawienie auta: 

 

 1. Santa Cruz, Machico, Caniçal- Quinta do Lorde, Cabo Girão, Jardim da Serra, Eira do Serrado - opłata w wysokości 15 euro (łącznie podstawienie i zwrot auta = 15 euro).

 

 1. Ribeira Brava, Ponta do Sol, Calheta, Paul do Mar, Prazeres, Fajã da Ovelha, Porto Moniz, São Vicente, Ponta Delgada - Monte Mar -, Santana, Porto da Cruz i inne- opłata w wysokości 20 euro (łącznie podstawienie i zwrot auta = 20 euro)

 

Podstawienie auta do miejscowości wymienionych w podpunkcie a i b, jest możliwe w godzinach 9:00 - 18:30.

 

 

3. Płatności
 

Aby zapewnić Państwu komfort wakacji i podróży, nasze rezerwacje nie wymagają karty kredytowej, blokady na karcie czy też depozytu. 

 

Płatność za auto przyjmowana jest podczas odbioru auta. 

 

Możecie Państwo zapłacić w euro gotówką lub kartą. 

 

Przy każdej rezerwacji wymagana jest wpłata drobnej zaliczki/opłaty administracynej , która zmniejszą kwotę do zapłaty na miejscu podczas odbioru auta.

 

Kwota zaliczki/opłaty administracyjnej wynosi 5 % ceny wynajmu auta i uzależniona jest od długości wynajmu i klasy auta. Średnio kwota ta wynosi 7 - 15 euro. O jej dokładnej kwocie zostaniecie poinformowani podczas dokonywania rezerwacji.

 

Zaliczkę/opłatę administracyjną możecie Państwo zapłacić w PLN lub EUR.

 

W przypadku odwołania rezerwacji na krócej niż 48 dni przed wynajmem, zaliczka/opłata administracyjna nie jest zwracana. 

 

 

4. Co zawiera cena wynajmu

 

Samochód nie ma limitu na kilometry- klienci mogą jeździć tak dużo ile uważają.

 

Samochód posiada ubezpieczenie przed kradzieżą.

 

Samochód posiada ubezpieczenie na skutek wypadku, stłuczki, zadrapań. CDW

 

Kierowca zobowiązany jest do przestrzegania warunków umowy najmu i w niektórych przypadkach jak m.in niebezpieczna jazda, wypadek samochodowy z powodu nadmiernej prędkości lub brawurowej jazdy oraz jazda pod wpływem narkotyków, wyłączają ubezpieczenie. Ubezpieczenie nigdy też nie obejmuje innych zaniedbań ze strony kierowcy takich jak: zgubienie kluczyków lub dokumentów, zalanie lub zniszczenie auta wewnątrz, mandaty, opłaty za parkowanie. Koła, lusterka, podwozie, szyby nie są objęte ubezpieczeniem.

 

Można dokupić dodatkowe ubezpieczenie na koła, opony i lusterka w wysokości 5 euro/dzień. 

 

 

Cena zawiera wszystkie podatki VAT. 

 

 

 

5. Dodatkowe wymagania i informacje

 

Minimalny wiek kierowcy to 21 lat. 

 

Kierowca musi posiadać prawo jazdy od minimum 1 roku. 

 

Kierowca zobowiązany jest to przestrzegania lokalnych przepisów drogowych.

 

Podczas odbioru auta wymagane będzie okazanie prawo jazdy i dowodu osobistego.

 

Obowiązkiem kierowcy jest upewnienie się, że jego prawo jazdy umożliwia prowadzenie auta na Maderze oraz kierowca powinien we własnym zakresie zapoznać się z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.

 

Należy zwrócić tyle paliwa ile otrzymaliście Państwo podczas odbioru auta.

 

 

6. Dodatki

 

Dodatkowy kierowca to koszt 11.5 euro za cały wynajem.

 

Foteliki dla dziecka : baby seat, child seat , booster seat . Ceny przedstawiają się odpowiednio: 7,5 euro / 4 euro/ 2 euro / dzień.

 

Istnieje możliwość zamówienia GPS. Cena to 10 euro/ dzień jednak nie więcej niż 70 euro za cały wynajem powyższej 7 dni. 

 

 

7. Złożenie rezerwacji. 

 

Do złożenia rezerwacji potrzebujemy następujące dane:

:: imię i nazwisko kierowcy
:: telefon kontaktowy

:: miejsce odbioru auta (hotel i nazwa lub lotnisko)

:: w przypadku odbioru na lotnisku- numer lotu na Maderę i numer lotu powrotnego

 

 

8. Pozostałe informacje 

 

Wszystkie informacje które tutaj przekazujemy są najważniejszymi informacjami dotyczącymi wynajmu auta i staramy się aby były wolne od błędów i jak najbardziej dokładne. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie być przy każdym odbiorze auta, dlatego też zawsze zachęcamy do dokładnego sprawdzenia auta oraz dokładnego przeczytania warunków umowy przed jej podpisaniem z przedstawicielem wypożyczalni, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, przedyskutowanie ich przed podpisaniem umowy. Jeśli w dalszym ciągu nie będziecie zadowoleni i mieli wątpliwości prosimy wtedy o kontakt z nami. Rezerwując auto akceptujecie również warunki regulaminu znajdującego się na naszej stronie www.wyspamadera.pl

 

bottom of page