top of page
IMG_5382.HEIC

ZACHODNIA MADERA + MADERSKI GRILL - POCZUJ SIĘ JAK "LOKALS"

Zachodnia Madera to prawdziwe obcowanie z dziką przyrodą Madery. Wspaniałe punkty widokowe, przejazd starymi drogami oraz różne oblicza Madery. Nie bez powodu kierunek ten cieszy się największą popularnością. Podczas tej wycieczki czeka na Was dodatkowa atrakcja czyli typowy maderski grill, dzięki któremu, będziecie mogli poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy Madery i zobaczyć jak spędzają oni czas z przyjaciółmi i rodziną. Co najważniejsze - spróbujecie lokalnej espetady, bolo do caco oraz wiele innych lokalnym potraw i przystawek.

PROGRAM WYCIECZKI:

 • Câmara de Lobos - malownicze miasteczko rybackie, któremu urok nadają kolorowe kutry rybackie. Częstym widokiem są też ryby suszone na słońcu oraz lokalni mieszkańcy, którzy wiodą tutaj swoje spokojne życie, często grając w karty. Samym miejscem zachwycił się sam Winston Churchill, były premier Wielkiej Brytanii, który w wolnej chwili malował zatokę tego wspaniałego miasteczka.

IMG_3456.HEIC
 • Cabo Girão - jeden z najwyżej położonych przeszklonych punktów widokowych na świecie (589m!). Z punktu tego będziecie mogli podziwiać wspaniałą panoramę na Funchal oraz Câmara de Lobos.... a pod Wami... przepaść za przeszkloną szybą. 

IMG_8088-2 3.JPG
 • Taberna da Poncha - Madera to nie tylko wino :) Popularnym napojem jest też poncha. Musicie jej spróbować w jednym z najlepszych miejsc na Maderze. Jeśli macie swoje wizytówki to zabierzcie je ze sobą! Lokal słynie z tego, że możecie przywiesić również swoją! Niezwykle urokliwe miejsce.

IMG_2199.JPG
 • Miradouro Terra Grande - po wizycie w Taberna da Poncha, będziemy kierowali się w górę w kierunku Paul da Serra ale najpierw czeka na Was punkt widokowy Terra Grande z przepięknym widokiem na Serra de Agua, Riberia Brava oraz najwyższe szczyty Madery.

IMG_3068.HEIC

CENA:

70 € / osoba  (wycieczka + przepyszny grill z napojami)

KIEDY:

Poniedziałki

CZAS TRWANIA:

Wy​cieczka trwa w godzinach 9:00 - 17:00. Czas trwania wycieczki jest orientacyjny i może ulec zmianie. 

ZABIERZ ZE SOBĄ:

- wygodne obuwie
- ubranie przystosowane do zmiennych warunków pogodowych
- aparat
- krem z filtrem
- podczas wizyty w poncha barze jeśli macie, będzie można przypiąć swoją wizytówkę na ścianie! Oczywiście nie jest to obowiązkowe :)
- strój kąpielowy i ręcznik (uzależnione od warunków pogodowych i czasu)

INNE INFORMACJE:

 • Wycieczki obywają się w języku polskim

 • Wycieczka odbywa się w grupach 8 lub 16 osobowych. 

 • Środek transportu to minibus 8 lub 16 osobowy.

 • Kolejność zwiedzania jest orientacyjna i może ulec zmianie.

 • W cenie wycieczki wliczone jest ubezpieczenie

 • Na maderskim grillu istnieje możliwość przygotowania opcji wegetariańskiej. Wymagana jest wcześniejsza informacja.

 • Odbiór na wycieczkę z Funchal, Canico i Garajau jest w cenie wycieczki. Odbiór z innych miast jest za dodatkową opłatą (10-30 euro w 2 strony/osoba).

 • Nie są wliczone w cenę: Poncha, wejście na Cabo Girão -2 euro.

 • Encumeada oraz stara droga ER110 - przełęcz Encumeada oddziela północną część wyspy od południowej. Położona jest na wysokości 1007m. Następnie przejazd starą drogą i starymi tunelami w kierunku Paul da Serra. Widoki tutaj zapierają dech w piersiach :)!

IMG_8549.jpg
 • Miradouro Lombo do Mouro - punkt widokowy przy jednym z największych zakrętów na Maderze. W oddali widok na starą drogę ER110 oraz najwyższe szczyty Madery

IMG_8498 3.JPG
 • Paul da Serra - największy płaskowyż Madery. Położony na wysokości 1500m! Miejsce które kiedyś służyło do wypasu bydła a teraz jedne z obszarów pozyskiwania naturalnej energii. 

IMG_8019.JPG
 • Las Fanal - dla niektórych obowiązkowy punkt wycieczki i jedno z miejsc TOP5, które trzeba zobaczyć na Maderze. Niespodzianką będzie to w jakiej odsłonie będziemy mogli go podziwiać - słoneczna i przyjazna czy mglista i tajemnicza

IMG_8358.JPG
 • MADERSKI GRILL - czas na naszą przerwę obiadową. Grill w maderskim wykonaniu. To właśnie tak najczęściej maderscy mieszkańcy spędzają czas ze znajomymi i rodziną. Podczas grilla będziecie mogli spróbować: espetadę, bolo do caco z masłem czosnkowym, sałaty, specjalnie przyrządzona papryka, ziemniaki, przystawki, napoje bezalkoholowe: Brisa, Laranjada, Cola, Woda, napoje alkoholowe: piwo i wino. Jedzenia nie zabraknie :)! 

IMG_8362 2.JPG
 • Eira da Achada - jeden z naszych ulubionych punktów widokowych na Maderze. To przepiękna panorama z widokiem na północne wybrzeże Madery. W oddali będziecie mogli podziwiać Seixal oraz Sao Vicente.

IMG_3750.HEIC
 • Porto Moniz - miasto słynące z naturalnych lawowych basenów naturalnych. To również obowiązkowy punkt na mapie Madery. 

IMG_1905.JPG
 • Plaża w Seixal* - tak zwana plaża z czarnym wulkanicznym  piaskiem. Miejsce otoczone wysokimi zielonymi kwiatami oraz krystalicznie czystą wodą. Dla niektórych to ulubiona plaża na Maderze. Czy Wam też przypadnie do gustu :) ?
  * ze względu na wąski zjazd, w sezonie letnim oraz przy dobrej pogodzie kiedy jest dużo plażowiczów- dojazd niestety nie jest możliwy. Wtedy zatrzymujemy się przejazdem nad plażą w Seixal z widokiem z góry.

IMG_2617.HEIC
 • Véu da Noiva czyli wodospad Welon Panny Młodej - niezwykły wodospad przy starej drodze ER101. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że przypomina welon panny młodej. Kiedyś w tym miejscu przebiegała droga która łączyła Sao Vicente z Seixal.

IMG_1415.JPG
bottom of page